کاشت مو به روش Fut

کاشت مو به عنوان یکی از عمل‌های زیبایی محسوب می شود. یکی از موارد مهمی که برای افراد متقاضی کاشت مو حائز اهمیت است ای موضوع می باشد که کدام روش کاشت از هم مطمئن‌تر بوده و برای آن‌ها مناسب‌تر است.

کاشت مو به روش Fut

کاشت مو به عنوان یکی از عمل‌های زیبایی محسوب می شود. یکی از موارد مهمی که برای افراد متقاضی کاشت مو حائز اهمیت است ای موضوع می باشد که کدام روش کاشت از هم مطمئن‌تر بوده و برای آن‌ها مناسب‌تر است. دراین ‌میان باید بیان کرد توجه کردن به پزشک متخصص می تواند بسیار نتایج درخشانی را به دنبال داشته باشد. اما به‌صورت کلی باید گفت بهترین روش کاشت موی طبیعی کاشت مو به شیوه FUT است که در دو جلسه به فاصله یک سال قابل انجام است، چرا که در این نوع کاشت، در جلسه اول تعداد زیادی از موهای سر برداشته شده درنتیجه موهای کاشته شده دارای تراکم زیادی هستند و زمان کمتری برای این عمل صرف می شود.

کاشت موی سر به شیوه اف یو تی

یکی از روش‌های کاشت مو که به شیوه جراحی انجام می‌گیرد کاشت موی سر به روش اف یو تی است. در این روش با بی‌حس کردن موضعی و بدون احساس درد در نواحی جراحی نوار باریکی از بانک مو برداشته شده که این نوع کاشت میکروسرجری نام دارد.

بعد از انجام این عمل نوار به قطعات کوچک‌تر تقسیم‌بندی می‌شود که به آن گرافت گفته می شود. به شکلی که در هر قطعه یک تا سه تار مو وجود داشته باشد. سپس در نواحی سرکه دچار طاسی می باشد بی‌حسی‌های کافی انجام شده و شکاف‌های بسیار ظریف و باریکی در این بخش ایجاد می شود. گرافت‌ها توسط متخصص در این شکاف ها کاشته می شود بعد از این‌که کار تمام شد سر بیمار پانسمان شده تا از آسیب رسیدن و مشکل جلوگیری شود.

یکی از نکات حائز اهمیت در هنگام کاشت مو به روش Fut مکان برداشت مو از نوار باریک سر می باشد. منطقه برداشتن مو در پشت سر فرد می باشد که موهای آن نقطه از سر به دلیل نگرفتن هورمون‌های مردانه دچار ریزش نمی‌شوند که به این ناحیه، ناحیه دهنده گفته می شود. اگر بالاتر از نقطه ذکر شده پشت سر مو برداشته و عمل انجام شود احتمال ریزش مو در آینده نیز وجود دارد.

کاشت مو به روش Fut

نحوه شروع برداشت از بانک مو در کاشت مو FUT

اگر بخواهیم در مورد نحوه شروع برداشت از بانک مو در شیوه Fut مطالبی را برای شما عزیزان همیشه همراه شرح دهیم باید عنوان کنیم که مراحل به شیوه زیر قابل انجام است:

نشانه‌گذاری در پشت سر بیمار و مارک کردن نقاط برداشت، عملیات بی‌حس کردن که به‌صورت موضعی انجام می شود، تزریق محلول خاص که شامل ترکیبی از لیدوکائین و غیره بوده که باعث ایجاد بی‌حسی بیشتر می شود، پس از انجام تزریقات اولیه برداشت ابتدایی شروع شده و محل برداشت سریعاً بخیه زده می‌شود، نوار برداشت شده به واحدهای کوچک‌تری جداسازی شده که به این واحد ها گرافت گفته می شود و قبل از این‌که اثر بی‌حسی به‌صورت کامل از بین برود منطقه‌ گیرنده سر شخص بیمار را با ایجاد کردن شکاف‌هایی آماده کاشت می کنند.

مزايا و معایب پیوند مو و کاشت مو FUT

قطعاً روش کاشت مو به شیوه Fut دارای مزایا و معایبی می باشد. ما در این بخش می‌خواهیم به مزایای پیوند مو و همچنین معایب روش کاشت موی طبیعی Fut اشاره کنیم. کاشت مو در یک جلسه به دلیل سریع بودن کار قابل انجام می‌باشد. همچنین تراکم بسیار مناسبی در افرادی که درجات طاسی بالایی دارند ایجاد می‌شود و پایداری موهای پیوند شده بسیار بالا است.

اگر بخواهیم در مورد معایب این روش مطالبی را برای شما قرار دهیم باید بیان کنیم ایجاد برش در ناحیه پشت سر که احتمال باقی ماندن نقطه جوش پوست می باشد باعث کم حجم شدن بانک مو می‌شود به‌طوری‌که در مراحل بعدی پیوند مو بیشتر از دوبار دیگر نمی‌توان از بانک مو برای ایجاد تراکم استفاده کرد. در این روش ممکن است خون‌ریزی به وجود بیاید و همچنین برای کسانی که پوست سرشان قابلیت گشاد شدن ندارد باعث ایجاد محدودیت می شود.

معایب روش کاشت موی طبیعی Fut

روش‌های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد که مورد استفاده قرار می گیرد. روش کاشت موی Fut و Fue به‌‌عنوان دو روش موجود در کاشت موی مجدد می باشد که دارای تفاوت هایی نیز است. تفاوت اصلی بین روش های ذکرشده در ماندگاری و نتایج آن می باشد. همچنین در نحوه برداشت فولیکول های مو از محل اهداکننده نیز تفاوت‌هایی احساس می‌شود. کاشت مو به شیوه امروزی باعث می‌شود تا احساس طبیعی تری به فرد بدهد. با پیشرفت‌هایی که در علم پزشکی صورت گرفته است رویش مجدد موها به‌‌عنوان یک واقعیت قابل درک تبدیل‌شده است که خیلی از افراد برای افزایش اعتمادبه‌نفس و بازگشت زیبایی از این عمل‌ها استقبال می کنند.

روش کاشت مو FUE

در روش کاشت مو به شیوه Fue هر واحد فولیکولی به‌صورت جداگانه و مجزا از پوست سر برداشته شده بدون این‌که هیچ نوار یا بافتی از سر جدا شود. فولیکول‌های مو به صورت تصادفی جدا می شوند، بنابراین جای خالی تارهای مو در محل اهداءکننده کمتر دیده می‌شود. این مسئله در واقع یکی از تفاوت‌های اصلی روش اف یو ای و اف یو تی می باشد.

دوران نقاهت کاشت مو FUT

در تمامی جراحی‌های انجام شده دوران نقاهت وجود دارد. پس از انجام جراحی کاشت مو، بیمار به اتاق ریکاوری منتقل شده و در اثر جراحی، زخم‌های حاصل‌شده در پوست سر ترمیم می شود. باید بدانید پس از گذشت یک هفته بهبودی مناسبی در پوست سر ایجاد می‌شود. در روش Fut باید سه روز در هفته به پزشک مراجعه نمایید تا پانسمان سر شما را تعویض نماید. در این دوران باید از حرکات سنگین و ورزش‌های مختلف اجتناب کنید.

آیا کاشت موی FUE درد و عوارض دارد؟

روش FUE یا FIT به گونه ای می باشد که خارش کمتری را در پوست سر ایجاد نموده و هیچ زخمی را بر جای نمی‌گذارد. این شیوه سریع‌تر از کاشت مو به روش Fut بوده و مراقبت‌های بعد از عمل کمتری نیاز دارد.  از آنجایی‌که روش اف یو ای شامل برداشت تار به تار از فولیکول‌های سر می باشد هیچ جایی بخیه‌ای در پشت سر دیده نمی‌شود. تنها چند سوراخ به عمق کمتر از یک میلی‌متر را می‌‌توان در پوست سر مشاهده کرد که بعد از چند روز از بین رفته و زیر موهای دیگر پوشانده می شود. این سوراخ‌های ریز در سه تا هفت روز پس از عمل از بین می‌رود.

هزینه و قیمت کاشت مو FUT

برای برآورد قیمت کاشت مو به شیوه FUT عوامل زیادی دخیل می باشد. اما باید بدانید این روش بسیار نسبت به زمان حساس بوده و همین امر باعث می‌شود کاشت مو به شیوه Fue از کاشت مو به شیوه ی Fut گران‌تر باشد. در مجموع در مورد هزینه و قیمت کاشت مو باید به کلینیک مخصوص مراجعه کرده تا قیمت روز را بدست آورید.