دسته‌ها
کاشت مو

کاشت مو برای رفع طاسی سر در کلینیک

کاشت مو ، مسلماً برای همه ما زیبایی از اهمیت خاصی برخوردار است و به محض اینکه حس می کنیم در حال از دست دادن آن هستیم، به فکر راه های جلوگیری از آن خواهیم بود. موها نیز به نوبه خود نقش بسیار تعیین کننده ای را در زیباسازی چهره برعهده دارند، به طوری که اکثر کارشناسان معتقدند که زیبایی صورت در گرو وجود موهای خوب و پرپشت است. حال اگر چنین مشکلی برایتان پیش آمده است؛ یعنی دچار ریزش یا کم پشتی مو شده اید، احتمالاً روش های درمانی زیادی را امتحان کرده باشید و یا قصد دارید که هر کدام را به صورت مجزا و در صورت نتیجه نگرفتن انجام دهید که البته به شما هشدار می دهیم که بدون مشورت با پزشک چنین کاری نکنید.

حال می خواهیم این موضوع را با شما در میان بگذاریم که بیشتر از دست رفتن‌های مو ریشه در ژنتیک افراد دارد و این یعنی هر روش درمانی جز کاشت مو بدردتان نخواهد خورد. هستند خیل عظیمی از افراد که در سال هزینه های زیادی را برای متوقف کردن ریزش موی خود می کنند اما یک بار حاضر نیستند که به پزشک متخصص مراجعه کنند. ما در این مقاله قصد داریم در خصوص کلیات کاشت مو که یکی از موثرترین روش های درمان کچلی سر است، صحبت کنیم.

کاشت مو برای رفع طاسی سر در کلینیک
کاشت مو برای رفع طاسی سر در کلینیک

کاشت مو چقدر جوابگو است

طبیعتاً اگر پزشک معالج این تشخیص را بدهد که مستعد کاشت مو هستید، به طور یقین بهترین روش برای درمان قطعی کم پشتی موهاست. در روش هایی که اکثر پزشکان برای درمان طاسی سر استفاده می کنند تمامی ساختارهای رشد یک مو در نظر گرفته می شود و زمانی که کاشت مو به اتمام می رسد، می توان امیدوار بود که موهای کاشته شده، مانند موهای دیگر قسمت های سر که بدون مشکل بوده اند، رشد کنند.

آیا همه افراد می توانند عمل کاشت مو انجام دهند

قبل از هر کاری ابتدا پزشک معالج موهای سر را بررسی کرده و علت ریزش را تعیین می کند. در صورتی که مشکلات دیگری وجود نداشته باشد، همه افراد چه مردان و چه زنان می توانند عمل کاشت مو انجام دهند. به طور کلی در موارد زیر می توان از کاشت یا ترمیم مو استفاده کرد:

  • ریزش مو یا از بین رفتن آن به علت آسیب هایی مانند جراحی‌های زیبایی، سوختگی و غیره
  • طاسی سر با الگوی مردانه
  • پایین آوردن خط رویش که برای زنان هم اتفاق می افتد
  • طاسی هایی که به علت سفت بستن موها خصوصاً در خانم ها شکل می گیرد.
  • بیماری هایی مانند تریکوتیلومانیا که بیماری روانی است که شخص به صورت ناخودگاه اقدام به کندن موهای خود می کند.

چه کسانی به هیچ عنوان نمی توانند از عمل کاشت مو استفاده کنند

طبیعتا گروه زیادی از افراد هستند که به دلایل خاص از کاشت مو بی بهره خواهند ماند. این دسته از افراد شامل موارد زیر می باشند:

  • افرادی که دارای مواهای نازک هستند.
  • افرادی که بانک موی بسیار کم ضعیفی دارند.
  • افرادی که ریزش های غیرطبیعی دارند مانند ریزش مو با الگوهای نامشخص.

 

روش های معمول و پربازده کاشت مو

دو روش FUT و FUE یا همان FIT از روش های مرسوم کاشت مو هستند که در روش FIT برعکس روش دیگر بدون استفاده از جراحی، مراحل کاشت مو انجام می شود. البته روش های دیگری برای ترمیم مو وجود دارد که عبارتند از روش های Micro FIT، SUT، BHT و البته کاشت موی رباتیک. با این حال بیشترین استفاده برای عمل کاشت مو از همان دو روش ابتدائی معرفی شده خواهد بود.

·      روش کاشت FIT چه مزیت هایی دارد

این روش تهاجم کمتری نسبت به سایر روش ها از خود نشان داده است. استفاده از این روش هیچ گونه جای زخمی بر روی پوست سر نخواهد گذاشت. دوره نقاهت در این روش بسیار کوتاه تر است. از درد نیز بعد از انجام کار خبری نیست. می توانید بلافاصله بعد از عمل کارهای سنگین انجام دهید. این روش حتی برای افرادی که پوست سر سفتی دارند نیز بکار گرفته می شود.

·      روش کاشت FUT چه مزیت هایی دارد

استفاده از این روش می تواند درصد آسیب به گرافت‌ها را کاهش دهد. کیفیت گرافت‌ها بهتر خواهند بود و می تواند امیدوار به دائمی بودن آن بود. بکارگیری این روش پزشک را ملزم به تراشیدن موی سر بیمار نخواهد کرد. انتخاب این روش از لحاظ هزینه نسبت به روش FIT برای بیمار بصرفه تر می باشد.

چه روشی از روش های کاشت مو بهتر است

به جرأت می توان گفت که به طور کامل نمی توان در این خصوص اظهار نظر قطعی کرد چرا که ممکن است بسته به شرایط افراد، هر یک از روش های کاشت مو موثرتر از دیگری عمل کنند. به طور کلی پزشک بعد از چکاب کامل بیمار و سنجیدن شرایط، باید روش مدنظر و بهتر را به بیمار پیشنهاد دهد. لذا هر کدام از روش های کاشت و ترمیم مو می توانند به نتیجه های عالی ختم شوند.

هزینه کاشت مو

هزینه های کاشت مو به موارد زیادی بستگی دارد. یکی از مهمترین آنها تجربه و تخصص پزشک معالج کاشت مو است. هر چه پزشک در انجام عمل بهتر عمل کند، طبیعتاً دستمزد بیشتری خواهد گرفت. در وهله های بعدی می توان مقدار کاشت مو، محل عمل جراحی و همچنین روش انتخابی برای ترمیم مو را دخیل دانست. گفتنی است که در حال حاضر حداقل هزینه ای که در اکثر مطب ها برای انجام کاشت مو از بیمار طلب می شود، مبلغی مابین 6 تا 8 میلیون تومان است که همانطور که عرض کردیم می تواند بسته به شرایط بیمار متفاوت باشد.

سخن آخر

توصیه می کنیم که اگر به ریزش مو شدید گرفتار هستید، خیلی سریع به متخصص پوست و مو مراجعه کنید. به هیچ وجه از داروهای مختلف حتی داروهای گیاهی برای جلوگیری از ریزش مو اقدام نکنید چرا که ممکن است به دلیل اینکه نمی دانید ریزش موی‌تان به چه علت است، اوضاع را بدتر کنید و حتی احتمال اینکه کار پزشک  برای درمان دشوار شود نیز وجود دارد.

مطمئناً پس از بررسی و دریافت اطلاعات در خصوص روش های جراحی کاشت مو و با دانستن مزیت ها و معایب هر کدام، می توانید تصمیم عاقلانه ای درخصوص درمان بیماری ریزش مو بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *