دسته‌ها
کاشت مو

کاشت مو بدون جراحی و درد و خونریزی

زمانی که دچار کم پشتی مو و یا حتی طاسی می شوید چه راهکارهایی را امتحان می کنید؟ اکثر مردم به سراغ محصولات مراقبت از مو و یا رشد مو مانند شامپوها و محلول ها می روند و عده ای دیگر هم به سراغ قرص های مکمل. اما اکثر مواقع این روشها پاسخ  دهنده نیستند و تنها هزینه بسیاری را به شما تحمیل می کنند و در نهایت هیچ نتیجه ای را برای شما به همراه نخواهند داشت.

کاشت مو بدون جراحی و درد و خونریزی

زمانی که دچار کم پشتی مو و یا حتی طاسی می شوید چه راهکارهایی را امتحان می کنید؟ اکثر مردم به سراغ محصولات مراقبت از مو و یا رشد مو مانند شامپوها و محلول ها می روند و عده ای دیگر هم به سراغ قرص های مکمل. اما اکثر مواقع این روشها پاسخ  دهنده نیستند و تنها هزینه بسیاری را به شما تحمیل می کنند و در نهایت هیچ نتیجه ای را برای شما به همراه نخواهند داشت.

اما کاشت مو یکی از روش های بسیار عالی برای داشتن موهایی زیبا و حجیم می باشد خصوصا برای افرادی که حجم موهای خود را از دست داده اند می تواند پر حجم کننده باشد و برای افرادی که دچار طاسی شده اند می تواند یک راه حل عالی برای داشتن موهایی طبیعی باشد.

کاشت مو در واقع معقوله ای ست که چندان شناخته شده نیست در واقع نحوه کاشت و نوع آن و همچنین عوارض و معایب روش های مختلف برای مردم چندان واضح نیست و از این رو شاید باورهایی نادرست میان همه پیش بیاید که در ادامه قصد داریم تمامی این موارد را به صورت کاملا واضح توضیح دهیم.

کاشت مو بدون جراحی و درد

کاشت مو بدون جراحی چیست؟

این روزها پیوند مو که در واقع به کاشت مو معروف است اصلی ترین و بهترین درمان کم پشتی و کم حجمی مو و طاسی می باشد. در فرآیند کاشت مو فولیکول ها یا همان ریشه های مو از نواحی که دارای حجم موی بیشتری هستند برداشته می شوند و در ناحیه ای که درگیر کم حجمی مو شده پیوند داده می شوند که در ادامه این ریشه های مو زمانی که پیوندشان تکمیل شد شروع به رشد می کنند. با این روش می توان به صورت دائمی و قطعی طاسی را درمان نمود و از بین برد.

موهایی که کاشته می شوند مانند موهای طبیعی هم رشد دارند و هم بلند می شوند و در واقع شما می توانید هر کاری که با موهای طبیعی انجام می دهید با این موهای کاشته شده نیز انجام دهید به طور مثال آن ها را شستشو دهید، رنگ بزنید، سشوار بکشید و حالت دهید بدون اینکه نگران چیزی باشید زیرا این موها در برابر ریزش و طاسی مجدد مقاوم هستند. هنگام کاشت معمولا از ناحیه گیجگاه و پشت سر ریشه مو برداشته می شود زیرا این قسمت ها از نظر ساختاری و ژنتیکی در برابر ریزش مقاوم هستند و موهایی ضخیم پرپشت دارند.

آیا کاشت مو نوعی عمل جراحی است؟

می توان گفت بله کاشت مو و یا پیوند مو در دسته اعمال جراحی قرار می گیرد. اما به صورت کم تهاجمی هستند و معمولا یک روزه و در اصطلاح سرپایی انجام می شودکه در این حالت به طور مختصر به کاشت مو تنها اشاره می شود.

روش های کاشت مو به دو دسته تقسیم می شوند که شامل:

روش‌های جراحی: روش FUT و روش ترکیبی

روش‌های بدون جراحی: روش FIT و سایر روش‌های بر پایه‌ی آن یعنی SUT، Micro FIT و BHT

کاشت مو با جراحی

روش FUT را می توان از جمله اولین ها در مسیر کاشت مو دانست. قدیمی ترین روش کاشت مو می باشد که از حدود 20 سال قبل انجام میشد. این روش به کاشت نواری هم معروف است به این دلیل که برای برداشتن ریشه های مو از پشت سر به صورت نواری این کار انجام میشد و به همین نام نیز معروف شد.

فولیکول ها و یا همان ریشه های مو در لایه عمیق پوست هستند و برای برداشتن آن ها باید به این لایه نفوذ کرد که در  روش FUT با استفاد از برش انجام میشد که با خونریزی همراه بود و جای برش ها بخیه زده میشد. هنگام این جراحی بی حسی برای فرد انجام میشد تا هیچ دردی را احساس نکند اما پس از آن احساس ناراحتی و درد تا چند روز همراه فرد بود.

در نهایت پس از این که فولیکول های مو به صورت نواری برداشته میشد در زیر میکروسکوپ قرار میگرفت و توسط تیم متخصص گرافت های مو استخراج میشد و برای جای گیری در ناحیه کاشت آماده میشدند. در ادامه جراح می بایست در ناحیه کاشت سوراخ هایی به عمق یک میلی متر را ایجاد میکرد تا این گرافت ها در این نواحی کاشته شوند.

کاشت مو بدون جراحی و درد

پس از اینکه روش FUT قدیمی تر شد جراحان و متخصصان به دنبال شیوه ای جدید برای کاشت مو بودند که در آن درد و خونریزی نباشد و همچنین علاوه بر کاشت مو برای کاشت ریش و سبیل و ابرو بتوان استفاده نمود. در ادامه این روند تکنیکی جدید به نام FUE ایجاد شد که در ایران به روش FIT معروف می باشد. این کلمات مخفف استخراج لایه های فولیکولی مو می باشد.

FIT و FUT روش هایی هستند که هر دو در مرحله کاشت مو یکسان هستند و شرایطی مشابه دارند اما در مرحله برداشت اختلافاتی وجود دارد. در روش FIT جراح برای برداشتن فولیکول ها و یا همان ریشه های مو نیاز به ابزاری دارد که پانچ نام دارد. با استفاده از پانچ سوراخ هایی به اندازه یک میلی متر در ناحیه برداشت مو ایجاد می شود و ریشه مو توسط انبر کوچکی برداشته می شود همچنین در این روش هیچگونه درد و خونریزی دیده نمی شود زیرا:

برش‌ها کوچکتر از یک میلی‌متر هستند.

به بخیه نیازی نمی باشد.

خونریزی بسیار کم و انداک است شاید در حد یک قطره.

بعد از کاشت مو احساس درد یا ناراحتی در سر وجود نخواهد داشت یا بسیار کم خواهد بود.

دوران ریکاوری یا بهبودی در حد چند روز و بسیار آسان‌تر است.

احتمال بروز عوارضی مانند ایجاد اسکار، عفونت یا موارد مشابه بسیار کم است.

پس از این روش متدها و تکنیک های جدید دیگری برای کاشت مو به میان آمد که جدیدترین و بهترین آن SUT نام دارد و از جمله روش های بدون جراحی می باشد.

سایر روش‌های کاشت مو

همان طور که در بالا ذکر شد روش های کاشت مو FIT و FUT را به طور کامل بررسی کردیم اما روش های بسیار دیگری نیز وجود دارند که شامل: SUT، Micro FIT، BHT و حتی ممکن است به صورت ترکیبی برای یک  فرد از چند روش استفاده شود. روش های نام برده به صورت غیر جراحی می باشند زیرا  بر پایه FIT می باشند.

اما روش ترکیبی از نوع همراه با جراحی محسوب می شود زیرا به صورت همزمان از روش FUT و FIT استفاده می شود تا گرافت های مو استخراج شوند.

کاشت مو بدون جراحی و درد

کاشت مو بدون جراحی با روش‌های نوین

روش‌های SUT، Micro FIT و BHT از جمله متدهایی هستند که بدون جراحی می باشند و سریع تر و کم هزینه تر نیز انجام می شوند. زیرا زمانی که می خواهند گرافت ها را خارج کنند مانند روش و متد FIT عمل می کنند.

کاشت مو به روش SUT

این روش در واقع همان متد FIT می باشد. تنها تفاوتی که دارد این است که هنگام برداشت و یا استخراج فولیکول مو به جای اینکه از انبر استفاده شود از یک دستگاه که حالت ساکشن دارد و SAFER نام دارد استفاده می شود. در روش SUT سرعت کار بسیار بالا است و همچنین دقت در کار نیز بیشتر است و فولیکول های مو به دلیل برداشت با دستگاه مخصوص آسیب کمتری می بینند.

کاشت مو به روش BHT

در این روش از موهای بدن که ممکن است از قسمت ریش باشد و یا تنه برای کاشت استفاده می شود. این روش کاشت مو به عنوان تنها و آخرین راه برای افرادی ست که بانک مو بسیار ضعیفی دارند و حتی در قسمت گیجگاه و پشت سر هم موها و ریشه های موی خوبی ندارند استفاده می شود تا بتوان موهایی با ریشه های خوب را استخراج کرد و پیوند زد.

کاشت مو به روش Micro FIT یا MFIT

این روش را می توان از جدیدترین و نوظهورترین متدهای کاشت مو دانست که بدون جراحی انجام می شود. در این روش گرافت های مو در بالاترین حالت کیفی قرار دارند و کاشت مو با موفقیت بسیار بالایی انجام می شود.

کاشت مو بدون جراحی و درد و خونریزی مطابق استانداردهای روز دنیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *