دسته‌ها
کاشت مو

برای مراقبت های بعد از کاشت مو به روش SUT چه باید کرد؟

زمانی که شما درمان ریزش مو را انجام دادید پس از آن نیاز است که یکسری مراقبت ها را انجام دهید تا این درمان انجام شده بتواند نتیجه ای خوب و عالی داشته باشد و به صورت دائمی برای شما ماندگار باشد.

برای مراقبت های بعد از کاشت مو به روش SUT چه باید کرد؟

زمانی که شما درمان ریزش مو را انجام دادید پس از آن نیاز است که یکسری مراقبت ها را انجام دهید تا این درمان انجام شده بتواند نتیجه ای خوب و عالی داشته باشد و به صورت دائمی برای شما ماندگار باشد. اولیه ترین شرطی که نیاز است این است که شما به طور کامل از استرس و اضطراب به دور باشید زیرا تاثیر بسیار منفی بر روی ریشه های مو و تغییرات پوستی به جای خواهد گذاشت.

مراقبت های بعد از کاشت مو

کاشت مو به روش SUT از جمله جدیدترین و تاثیرگذارترین روش هایی می باشد که بالاترین نرخ کاشت مو و بهترین نتیجه را در یک جلسه که کوتاه ترین زمان می باشد به شما ارائه می دهد. اما پس از انجام این کاشت مو، مراقبت های پس از آن بسیار مهم و حیاتی می باشد و شاید برای بسیاری از افراد سوال باشد که این مراقبت ها به چه صورت خواهد بود. در ادامه به صورت کامل این مراقبت های پس از کاشت مو را شرح خواهیم داد.

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT را می توان بهرین روش درمانی برای افرادی که دچار طاسی و طاسی کامل هستند دانست. در این روش می توان فولیکول ها و یا همان ریشه های مو را از سرتاسر نقاط بدن استخراج نمود و به همین دلیل است که بانک موی گسترده و خوبی در اختیار جراح می باشد. در کاشت مو به روش SUT ریشه های مو با دستگاه خاصی استخراج می شود که خیلی سریع بوده و دیگر اثری از جای زخم و بخیه نمی باشد. همچنین اگر کاشت مو به این روش انجام شود تراکم مو حدود سه برابر بیشتر از سایر روش های کاشت مو خواهد بود که هم مقرون به صرفه تر است و هم بسیار عالی و فوق العاده. ظاهر این نوع کاشت کاملا طبیعی خواهد بود که برای هیچ فردی قابل تشخیص نمی باشد.

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT به صورت کاملا مدرن و بدون درد انجام می شود که هیچ گونه بخیه و جای زخم همراه خود ندارد و همچنین هیچ خونریزی به دنبال نخواهد داشت. در حین کاشت هیچ احساس دردی نخواهید داشت زیرا بی حسی موضعی برای شما انجام می شود که در نهایت رشد موهای طبیعی و زیبا را برای شما به ارمغان می آورد. جراحی برای این روش کاشت مو تنها در یک جلسه و بازه زمانی کوتاهی انجام می شود که پس از آن تقریبا می توان گفت دوران نقاهتی نخواهد داشت و فرد خیلی سریع می تواند به فعالیت های روزمره خود بازگردد. اما به طور کل پس از کاشت مو به روش SUT یکسری از مراقبت های جزئی نیاز است تا بتوانید نتیجه دلخواه خود را از این جراحی بگیرید.

مراقبت های بعد از کاشت مو

برای مراقبت های بعد از کاشت مو به روش SUT چه باید کرد ؟

از جمله مراقبت هایی که نیاز است پس از کاشت مو انجام دهید این است که حدود سه هفته از فعالیت های سنگینی که به شما فشار می آورد خودداری نمایید. زیرا فعالیت های سنگین باعث ایجاد عرق در پوست سر می شود و همین امر موجب آسیب رساندن به فولیکول های موی کاشته شده می شود پس تنها سعی کنید فعالیت های روزمره و سبک خود را انجام دهید. این موضوع خصوصا برای افرادی که ورزشکار هستند بسیار مهم است و حدود سه هفته باید از فعالیت های ورزشی دوری کنند.

سه هفته اول پس از کاشت مو باید برای شست و شوی مو دقت بسیار انجام دهید.هنگام شست و شو باید خیلی آرام و ملایم عمل کنید و در واقع باید همراه با ماساژ موها را شست و شو دهید و اینکه حتما از شامپوهایی که پزشک پیشنهاد کرده است استفاده نمایید و استفاده از شامپوهای معمولی را برای این سه هفته فراموش کنید. پس از طی کردن این مدت می توانید به روال عادی شست و شوی موهای خود بازگردید و از شامپوهای معمولی خود استفاده کنید.

همچنین در دو هفته اول پس از کاشت مو نباید از نوشیدنی های الکی استفاده نمایید و استعمال دخانیات را نیز باید کنار بگذارید زیرا در این زمان فولیکول ها مو بسیار حساس هستند و ممکن است با این کار آسیب به آن ها وارد شود و دیگر رشدی نداشته باشند.

در کاشت مو به روش SUT هیچ گونه جای زخم و اسکار و همچنین بخیه ای وجود ندارد و به همین دلیل دیگر نیازی نیست که مراقبت از جای زخم و بخیه ر ا نجام دهید و از همین رو کار شما برای مراقبت بسیار کمتر و ساده تر خواهد بود و این مراقبت های جزیی تنها برای حفاظت از فولیکول های مو می باشد.

در روزهای اولیه پس از کاشت مو بهتر است از لباس هایی استفاده کنید که یقه هایی گشاد دارند تا هنگام پوشیدن لباس فشاری بر فولیکول های مو وارد نشود و دچار کشش بر روی پوست سر نشوند.

محلی که مو کاشته شده باید در دو هفته اول تمیز و پاکیزه نگه داشته شود و این کار را باید سعی کنید با آرامش و ملایمت انجام دهید. زیرا باید چربی و تعریق از پوست سر جدا شود در غیر این صورت می تواند خیلی ساده به فولیکول های مو آسیب برساند. برای این کار بدون شک پزشک راهنمایی های لازم و راهکارهای عملی را به شما پیشنهاد خواهد داد.

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش SUT به طور کل بسیار ساده و جزیی هستند که تنها برای حفاظت از فولیکول های مو می باشند و هیچ گونه مراقبت های سخت و محدود کننده ای نیستند. در نهایت با این مراقبت های جزئی می توانید سلامت فولیکول های مو را تضمین کنید و رشد موهایی سالم و زیبا را ببینید.

با رعایت این موارد موها پس از 4 ماه به حالت رشد عادی و نرمال می رسند و تا 12 ماه رویشی کامل خواهند داشت و کاملا پرپشت و پرحجم خواهند شد. پس بسیار عالی خواهد بود که این مراقبت های جزئی را انجام دهید که نتیجه دلخواه خود را هر چه زودتر مشاهده نمایید.

 

 

5 دیدگاه دربارهٔ «برای مراقبت های بعد از کاشت مو به روش SUT چه باید کرد؟»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *