دسته‌ها
کاشت مو

جدیدترین روش کاشت مو Micro FIT – بدون تراشیدن سر

برای درمان کم پشتی مو و طاسی سر همان طور که گفتیم راه های بسیاری وجود دارد اما اینکه کدام یک از این راه ها به صورت کاملا عالی پاسخ دهنده باشد بسیار مهم است. روش های درمانی ارائه شده برای رفع مشکل طاسی سر بسیار زیاد هستند با هزینه های متفاوت که با توجه به نوع مشکل شما بهترین روش انتخاب می شود.

جدیدترین روش کاشت مو Micro FIT بدون تراشیدن سر

برای درمان کم پشتی مو و طاسی سر همان طور که گفتیم راه های بسیاری وجود دارد اما اینکه کدام یک از این راه ها به صورت کاملا عالی پاسخ دهنده باشد بسیار مهم است. روش های درمانی ارائه شده برای رفع مشکل طاسی سر بسیار زیاد هستند با هزینه های متفاوت که با توجه به نوع مشکل شما بهترین روش انتخاب می شود.

کاشت مو روش های بسیار مختلفی دارد که شامل روش های با جراحی و بدون جراحی می باشد. شاید تا به حال فکر می کردید کاشت مو به روش SUT جدیدترین و بهترین روش است. اما در جدیدترین متدها روش کاشت مو FIT و SUT با یکدیگر ترکیب شده و یک متد بسیار جدید و ویژه ایجاد شده است که به روش MFIT یا میکرو FIT معروف شده است. در این روش کاشت مو بدون شک نتیجه بسیار بهتری خواهید گرفت و هم عوارض کاشت مو کمتر هستند و بسیار سریع تر نیز انجام می شود.

جدیدترین روش کاشت مو ( Micro FIT )

ریزش مو ممکن است به دلایل بسیار مختلفی رخ دهد می‌ تواند به دلیل آب‌ و هوای نامناسب باشد و یا تغذیه نامناسب و عدم بالانس بودن هورمون‌ها و یا شیوه زندگی اشتباه از همه مهمتر مشکلات ژنتیکی باشد. اگر ریزش موی شدید دارید به حدی که باعث کم پشتی موهای شما شده و یا حتی باعث ایجاد طاسی شده بهترین و دائمی ترین روش درمان آن کاشت مو می باشد. در کاشت مو به روش FIT فولیکول‌ ها به روشی پیشرفته استخراج می شوند که شامل میکرو FIT و همچنین U-FIT است.

نواحی ای که فولیکول ها از آنجا برداشته می شود و نواحی ای که فولیکول های در آن جا پیوند می خورند کاملا بهبود پیدا می کنند و هیچ جای اسکاری بر جای نمی ماند. در هر دو روش کاشت مو (میکرو FIT و U-FIT) نتایجی که به دست می آید کاملا طبیعی و نامحسوس است. گاهی اوقات در مواردی که از روش U-FIT استفاده می شود حتی چند روز پس از انجام عمل تغییری در ظاهر بیماران ایجاد نمی شود.

نتایجی که از کاشت مو حاصل می‌ شود می‌ تواند به ما این مژده را بدهد که اگر در انجام عمل کاشت مو مهارت وجود داشته باشد و جراح متخصص باشد و روش‌ها و شیوه‌های جدید و دستگاه‌های جدید را به کار بگیرد می ‌تواند نتایج کاملا عالی و متفاوت با سایر روش‌ های کاشت مو را به شما ارائه دهد. همچنین این کاشت مو به حدی طبیعی خواهد بود که هیچ فرد دیگری متوجه کاشت موی شما نخواهد شد. از دیگر مزایای این روش این است که نواحی که از آن مو برداشته شده و فولیکول‌های مو استخراج شده و نواحی که فولیکول ‌های مو به آن پیوند خورده هیچ‌گونه آسیب جدی ندیده اند و اسکار یا همان جای زخم به جایی نمانده که بسیار عالی و شگفت انگیز می باشد.

عمل کاشت مو را می توان به دو روش تقسیم نمود:

استخراج واحد فولیکولی (FIT) و جراحی نواری (FUT)

در هر دو این روش ها سعی بر این است که مو از یک ناحیه برداشته شود و در ناحیه دیگر کاشته شود.

مهمترین تفاوتی که بین این دو روش کاشت مو وجود دارد نحوه برداشت فولیکول های مو می باشد به حدی که کاملا طبیعی به نظر برسد. در روش های قدیمی تر فولیکول ها به صورت نواری از پشت سر فرد برداشته می شدند که کاملا جای زخم آن مشخص بود که در واقع برای همیشه ماندگار بود و کاملا مشخص میشد فرد جراحی کاشت مو انجام داده است. اما در  روش میکرو FIT پس از انجام کاشت هیچ گونه جای زخمی بر جای نمی ماند و همه چیز کاملا طبیعی می باشد.

مراحل کاشت مو به روش FIT

خارج کردن فولیکول های مو به روش FIT باعث شد که این روش بسیار محبوب شود و همچنین در جوامع غربی و اروپا نیز این روش گسترش پیدا کند. در این روش با استفاده از دستگاه مخصوصی به نام پانچ فولیکول مو برداشته می شود که بیشتر از ناحیه پشت سر و همچنین گیج گاهی می باشد زیرا در گیجگاه ریشه های مو مقاوم تر هستند و ریزش پیدا نمی کنند.

پس از این که مو از نواحی پرپشت برداشته می شود در نواحی کم پشت تر کاشته می شود و ویژگی های خود را حفظ می کند و پس از مدتی رشد پیدا می کند. از مزیت های این روش این است که مو ها به صورت تک تک خارج می شوند و گروهی و نواری نیستند در نتیجه جای زخمی در کار نیست و بخیه زده نمی شود و خیلی سریع بهبودی پیدا می کند. تنها با پانچ به عمق یک میلی متر وارد پوست سر می شوند و فولیکول را استخراج می کنند.

مراحل کاشت مو به روش MFIT ( میکرو FIT )

جدیدترین و مدرن ترین روش کاشت مو میکرو FIT نام دارد که در واقع می توان گفت کم تهاجمی ترین روش در حال حاضر می باشد.از جمله مزیت های این روش این است که بسیار طبیعی است و جای زخمی در کار نخواهد بود که باعث می شود بسیار محبوب و دوست داشتنی شود.

استخراج گرافت های مو کاملا بدون درد بوده و کاملا ساده و سریع انجام می شود و در کمترین زمان بهبودی پیدا می کند. خصوصا اگر به روش  U-FIT انجام شود حتی نیاز به تراشیدن موی سر نیست که در این صورت هیچ فردی متوجه کاشت مو نخواهد شد. این روش کاشت مو کاملا بدون درد است و بی حسی برای آن انجام می شود.

برای این روش کاشت مو دستگاه پانچ و یا سوراخ کننده قطری بین 0.7 تا 0.9 میلی متر درون پوست ایجاد می کند که برشی دایره ای ایجاد می کند و دور فولیکول مو را برش می دهد تا خارج شود. با استفاده از پانچ گرافت مو کاملا خارج می شود و برای کاشت در محل خود آماده می شود و تحت کمترین آسیب قرار می گیرد.

هزینه کاشت مو به روش MFIT

هزینه کاشت مو به روش MFIT که از جمله جدیدترین روش های ارائه شده در جهان می باشد و به تازگی وارد ایران شده است چیزی حدود 6 تا 9 میلیون می باشد. این روش درد و خونریزی بسیار کمی دارد و همچنین در هنگام کاشت نیاز نیست که موی سر تراشیده شود. گرفت های مو در این روش با ظرافت و دقت بسیار برداشته می شوند و در جای معین کاشته می شوند. همچنین ریکاوری پس از جراحی بسیار سریع انجام خواهد شد.

با این روش پس از انجام کاشت خواهید دید که نواحی برداشت شده گرافت های مو دچار کمترین آسیب و جای زخم شده اند و نتایجی کاملا طبیعی برای شما به جا مانده است. از جمله دیگر مزایای این روش این است که اگر فولیکول های مو کوچک باشند همراه با بافت چربی اطراف آن خارج می شوند تا ریشه مو تحت حمایت باشد و آسیبی به آن وارد نشود و شانس رشد مو بسیار بالا می رود.

برای برداشت مو معمولا یا از مو سر استفاده می شود از نواحی پشت سر و گیجگاه انجام می شود و اگر این نواحی بانک موی خوبی نداشته باشد از ناحیه سینه برداشته می شود. میزان موفقیت این روش 100 درصد است.

تفاوت کاشت مو به روش MFIT با سایر روش های کاشت مو

تفاوتی که کاشت مو به روش MFIT با روش FIT دارد این است که به طور معمول برای کاشت  فولیکول برش هایی در پوست سر ایجاد می شود اما در روش جدید این کار با استفاده از تجهیزات جدید و میکروسکوپی انجام می گیرد و هیچ برشی انجام نمی شود در این صورت است که هیچ بخیه و خونریزی نیز در کار نخواهد بود. همچنین اگر زخمی در کار نباشد بهبودی خیلی سریع اتفاق می افتد.

برای کاشت به دلیل اینکه از تجهیزات میکروسکوپی بسیار قوی استفاده می شود پزشک و جراح خیلی راحت می توانند به طور دقیق موها را بکارند و حتی زاویه کاشت را نیز تنظیم کنند تا مطابق با زوایای سر موها رشد کنند و تمامی این کار ها به صورت کاملا طبیعی و عالی صورت می گیرد.

وجود و استفاده از میکروسکوپ های بسیار قوی این مزیت را همراه دارد که باعث جلوگیری از آسیب به فولیکول های مو میشود و همچنین هیچ جای زخمی را ایجاد نمی کند.

جدیدترین روش کاشت مو میکرو FIT می تواند نتایج کاملا عالی و دائمی را برای فرد به همراه داشته باشد. زیرا جراحی و کاشت مو بسیار دقیق و عالی صورت می گیرد و جای هیچ گونه خطا و آسیبی وجود ندارد. تجهیزات بسیار قابل انعطاف هستند به صورتی که اگر یک فرد موهایی بسیار نازک داشته باشد میکروسکوپ ها مطابق با ان موها کار را انجام می دهند و جراحی به صورت کاملا غیر تهاجمی و با بهترین نتایج انجام می شود.

اگر پزشکی بخواهد بدون دقت و استفاده از ابزار به روز کاشت را انجام دهد و گرافت های مو را به اجبار وارد محل کاشت کند بدون شک باعث آسیب رساندن به آن می شود اما با روش میکرو FIT این کار بسیار خوب و عالی انجام می شود و می توان در یک جلسه به نرخ کاشت بسیار بالایی دست پیدا کرد. گرافت ها کوچک هستند تا محل کاشت آن ها چندان به چشم نیاید اما به دلیل اینکه با غده چربی همراه هستند و استخراج شده اند می توانند به خوبی رشد کنند و بسیار عالی و طبیعی باشند.

همچنین اگر در گذشته جراحی کاشت مویی داشته اید که ظاهری غیر طبیعی به شما داده با این روش می توان آن را اصلاح نمود و موهایی زیبا با ظاهر طبیعی داشت.

مزایای روش میکرو FIT

نتایج به دست آمده کاملا طبیعی و نامحسوس است.

در یک جلسه می توان به تراکم بالایی دست پیدا کرد.

بدون درد و غیر تهاجمی است.

عمل جراحی با نتایج دائمی می باشد و موی کاشته شده هرگز ریزش ندارد.

هیچ گونه جای زخم یا خطوط زخم دائمی وجود نخواهد داشت.

مدت کمی پس از انجام عمل، موهای ناحیه ی پشت سر بیمار بدون هیچ تغییر قابل توجهی به همان صورتی که بود باقی می ماند.

بدون بخیه و بدون چاقوی جراحی.

استخراج با کیفیت عالی در حالی که عناصر حیاتی واحدهای فولیکولی مانند چربی پوستی، برجستگی های کوچک (پاپیلا) پوستی و غده ی چربی مورد حفاظت قرار می گیرند. حداکثر نرخ رشد با نتایج بسیار طبیعی.

با استفاده از یک دستگاه کاشت مخصوص و یک میکروسکوپ بسیار قوی می توان به نتایجی طبیعی با تراکم زیاد دست پیدا کرد.

گرافت های سالم و بی نقص استخراج می شود.

همچنین بخوانید: هزینه انواع کاشت مو

هیچ آسیبی به فولیکول های مو نمی رسد.

با استفاده از روش کاشت با «یک حرکت» و تلفیق این روش با میکروسکوپ بسیار قوی، ما بدون نیاز به ایجاد شکاف های جراحی پیش از کاشت، زاویه سازی، تعیین جهت و عمق صحیح را به صورت همزمان انجام می دهیم. بنابراین، نتایج کاملاً طبیعی می باشند.

احتمال استفاده ی دوباره از یک ناحیه ی اهدا کننده در آینده. در نتیجه هر ریزش موی احتمالی در آینده، می تواند با موفقیت درمان شود.

ترمیم سریع نواحی اهداکننده و دریافت کننده.

بهبودی سریع.

از آنجا که هیچگونه برشی پیش از کاشت صورت نمی گیرد آسیب وارده بسیار کم بوده و خطر عفونت به طور چشم گیری کاهش یافته است.

استفاده از تجهیزات یکبار مصرف.

می توان عمل ترمیمی انجام داد.

برای ابروها نیز مناسب است.

امکان برگزاری جلساتی برای موهای بدن

تشخیص بیماری و پیش شناخت بخش بسیار مهمی در برنامه ریزی و درمان صحیح هر شخص دچار ریزش مو است.

امکان استفاده از روش U-FIT نامحسوس و بدون نیاز به تراشیدن مو

روش کاشت مو Micro FIT

کاشت مو بدون تراشیدن موی سر

در کاشت مو به روش FIT حتما باید موهای سر را بتراشید و این کار خصوصا برای خانم ها چندان خوشایند نیست زیرا تاثیر بدی بر روی ظاهر دارد و همچنین دیگران متوجه انجام عمل کاشت می شوند. اما راه حل این کار این است که از روش U-FIT استفاده کنید که نامحسوس است و نیازی به تراشیدن موی سر نیست. در این صورت می توانید خیلی راحت و بدون نگرانی از متوجه شدن دیگران این کار را انجام دهید.

در این روش نیز گرافت ها با ظرافت استخراج می شوند و در برش های کوچک کاشته می شوند. شباهت این روش با روش FIT این است که هر دوی آن ها فولیکول ها به صورت تک به تک استخراج می شوند و در ناحیه ای که نیاز است کاشته می شوند. اما باید این فرآیند کاشت و استخراج بسیار ظریف و با دقت انجام شود که آسیبی به موها و محل کاشت نرسد.

یکی از نگرانی های همیشگی برای افرادی که می خواهند کاشت مو انجام دهند این است که جای زخم باقی بماند و دیگران متوجه شوند که فرد مو کاشته است. اما استفاده از این روش شما را برای همیشه از این بابت آسوده خاط می سازد زیرا نه خبری از جای زخم است و دوران بهبودی طولانی تنها پس از چند روز که کمی التهاب و قرمزی پوست سر از بین رفت می توانید به زندگی عادی بازگردید بدون اینکه نگران چیزی باشید.

تنها مشکلی که روش U-FIT نسبت به FIT دارد این است که نمی توان تعداد زیادی گرفت را استخراج کرد و کاشت زیرا بسیار زمان بر است نسبت به سایر روش ها و حتی کاشت آن نیز ظرافت بیشتری می طلبد پس از این رو بیشتر برای افردی مناسب است که دچار کم پشتی مو در نواحی محدود هستند و برای نواحی گسترده به هیچ وجه مناسب و پاسخ گو نیست.

هزینه کاشت مو به روش MFIT یا UFIT

هزینه کاشت به عوامل بسیاری بستگی دارد مانند: تبحر پزشک، تیم پزشکی، روش کاشت مو، مدت زمان انجام کاشت مو، مقدار گرافت برداشت شده و کاشت شده.

در حال حاضر ارزان ترین روش کاشت مو  FUT می باشد و پس از آن کاشت های ترکیبی پرهزینه تر هستند که روش FIT در صدر این گرانی ها قرار دارد.

روش MFIT روشی مدرن و جدید است که کمتر مرکزی آن را انجام می دهد و جراحان کمی تخصص این کار را دارند در نتیجه هزینه آن نیز بالاتر از بقیه روش ها خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *